Tantsu- ja liikumisteraapia terapeutilise protsessi keskmes on liikumine, mis kujuneb turvalises keskkonnas terapeudi ja kliendi koostöös. Lähtudes kliendi individuaalsetest vajadustest, ühendab see meetod liikumise, loova eneseväljenduse ja kehateadlikkuse. Keha nähakse kui väärtuslikku ressurssi, mis seob kokku erinevad inimkogemuse aspektid – tunded, mõtted, aistingud ja mälestused, aidates mõista ja väljendada seda, mis meid inimesena määratleb.
Tantsu- ja liikumisteraapia põhineb arusaamal, et muutused liikumises võivad viia muutusteni käitumises. Toetades kliendi liikumismustreid ja -võimalusi, loob teraapia uusi väljendusviise ja aitab neid igapäevaelus rakendada. See võib pakkuda turvalist viisi stressi leevendamiseks, empaatia arendamiseks, enesehinnangu toetamiseks ning teiste heaolu ja tervist edendavate eesmärkide saavutamiseks. Liikumine võimaldab väljendada seda, mida sõnades on keeruline või võimatu edasi anda, kuid sageli on kogemuse sõnastamine ja jagamine samuti oluline osa teraapiaprotsessist.
Teraapiaseanss algab tavaliselt soojendusega, mis aitab keskenduda keha aistingutele ja suunab tähelepanu kohtumise teemale. Seansi kulg sõltub eesmärgist ja osalejatest ning võib hõlmata nii terapeudi pakutud struktureeritud harjutusi kui ka kliendi spontaanset ja improvisatsioonilist eneseväljendust. Seansi lõpus toimub füüsiline rahunemine või lõdvestus ning arutelu kogetu üle. Lisaks liikumisele kasutatakse sageli ka loovat eneseväljendust toetavaid vahendeid, nagu sallid, pallid, venivad kangad, rütm ja muusika. (https://loovteraapiateyhin.wixsite.com/elty/tantsu-ja-liikumisteraapia).